Saksıda Pitaya Yetişir mi?

Saksıda Pitaya Yetişir mi? Tatbiki yetişir. Pitaya ejder meyvesi bir kaktüs familyasından olup kökleri kazık kök değildir. Ejder meyvesinin kökleri saçak kök olup, yüzeyseldir. Bu sebeplerden dolayı Balkonunuzda çok rahat bir şekilde pitaya ejder meyvesi yetiştirebilirsiniz. 18/20 Lt Bir saksıda 1/2 M2 bir alanda çok rahat ejder meyvesi pitaya yetiştirebilir, meyvelerini toplayabilirsiniz. Lütfen evde ejder meyvesi yetiştiriciliği başlıklı makalemize bir göz atın.

Saksıda Pitaya Yetişir mi?
Saksıda Pitaya Yetişir mi? sorusuna yeterli bir cevap oldu mu?

Ancak saksıda pitaya yetiştirme serüveninize başlamadan önce Ejder meyvesi hakkında sıkça sorulan sorular!  başlıklı makalemizi de okumayı unutmayın. Uzman kadromuz tarafından yüzlerce hobi amaçlı ejder meyvesi yetiştiricilerinin sorularından derlemiştir. Derlenen soruların yanına bilgi birikimimiz ve ürün geliştirme ekibimizin tecrübesi de eklenmiştir.

Evde Pitaya Ejder Meyvesi Yetiş mi?
dünyada bir çok insan evinde veya balkonunda pitaya yetiştirmektedir

İyi bir bakım ile Saksıda Pitaya Yetişir mi? sorusunun cevabını en iyi siz verebilirsiniz. Görsellerinizi bizimle paylaşmanız, büyürken edindiğiniz tecrübe ve her geçen gün artan bilgi birikiminiz bizim için önemli. Saksıda Pitaya Yetiştiriciliğini sizlerle beraber daha çok eve girmesini sağlayacağız.

Ejder meyvesi eksi kaç dereceye kadar dayanır?

Pitaya saksıda Yetişir mi? Sorusunun cevabını da öğrenmiş oldunuz. Ege ve Akdeniz bölgesinde çok rahat yetişen pitaya ejder meyvesi, iç Anadolu ve doğu Anadolu bölgesinde de evde yani saksı yetiştiriciliğine başlamış bulunmaktadır. Her geçen gün artan saksıda ejder meyvesi yetiştiriciliği bakımının kolay olması da tercih sebepleri arasında yer almaktadır. İç Anadolu ve Doğu Anadolu da yapılan ejder meyvesi yetiştiriciliği genelde hobi amaçlıdır. Bu bölgelerde ticari olarak ejder meyvesi ekimi halen yapılmaktadır. İklim koşullarından dolayı -4 pitaya ölür bu hususu da bilmenizi isterim. Eğer bölgenizde ücretsiz bir sıcak su kaynağı var ise ejder meyvesi yetiştiriciliğine hemen başlayabilirsiniz.

Değişen yaşam koşullarımız ejder meyvesi pitaya yetiştiriciliği için bizi teşvik eden başka bir konu başlığıdır. Kendi evinizde elinizin altında yetiştireceğiniz ejder meyvesinin hazzı bir başka olacaktır. Birde meyve vermeye başladığı zaman vereceği mutluluğu da aklımızda bulundurmak gerekir. Ejder meyvesi yani pitaya budamalarından elde ettiğiniz fideleri köklendirip koleksiyonduk kaktüslerinize aşı altı olarak da kullanabilirsiniz.