Evde Ejder Meyvesi Yetiştiriciliği

Evde Ejder Meyvesi Yetiştiriciliği en çok aldığımız soruların başında gelmektedir. Evet evde ejder meyvesi pitaya yetişir. Eğer evinizde kaktüs yetiştirebiliyorsanız, pitaya da yetiştirebilirsiniz. Pitaya ejder meyvesi saçak köklere sahip olan bir kaktüs cinsidir. Köklerinin fazla derine gitmemesi yüzeysel olması büyük avantajdır. Ejder meyvesi üretim ve büyütme aşaması için ev yetiştiriciliğinde büyük bir avantajdır. Bu sebeplerden dolayı evinizin direk güneş almayan fakat iyi ışık alan bölgesinde pitaya yetiştirebilirsiniz.

Sürekli ardı kesilmeyen salgın hastalıklar bizleri evimizde yen bir yaşam düzeni kurmaya mecbur bıraktı. Hobi olarak başlayıp kendini geliştiren bir çok evde ejder meyvesi yetiştiren dostumuz oldu. Bu sayede yeni bir hobi doğmuş oldu.

Evde Ejder Meyvesi Yetiştiriciliği öyle gözünüzde büyüteceğiniz bir olay değil. Dikkat etmeniz gereken bir kaç başlığı Ejder meyvesi hakkında sıkça sorulan sorular! makalemizde sizin için derledik. Başlamadan önce bir göz atmanızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Evde Pitaya Ejder Meyvesi Yetiş mi?
dünyada bir çok insan evinde veya balkonunda pitaya yetiştirmektedir

Evinizde Ejder Meyvesi Yetiştirmek İçin Ne Bekliyorsunuz?

Evde Ejder Meyvesi Yetiştiriciliği ile ilgili en çarpıcı husus ise meyvesinin pahalı ejder meyvesi yani pitaya fidanının ucuz olması Evde Ejder Meyvesi Yetiştiriciliği tercih sebepleri arasında gelmektedir. Ülkemizin ortalama gelir düzeyine bakarsak dostlarımız pek de haksız sayılmazlar. Bu gün itibari ile bir ejder meyvesi 35 TL’den satılması, buna karşılık bu fiyata neredeyse iki adet ejder meyvesi fidanı alınmasına denk gelmektedir. Çabuk meyve veren ejder bitkisi bu yönüyle de insanları Evde Ejder Meyvesi Yetiştiriciliğine teşvik etmektedir.

evde lezzetli ejder meyvesi yetişitrme
evde ejder meyvesi yetişir mi?

Saksıda Pitaya Yetişir mi?

Saksıda Pitaya Yetişir mi? Tatbiki yetişir. Pitaya ejder meyvesi bir kaktüs familyasından olup kökleri kazık kök değildir. Ejder meyvesinin kökleri saçak kök olup, yüzeyseldir. Bu sebeplerden dolayı Balkonunuzda çok rahat bir şekilde pitaya ejder meyvesi yetiştirebilirsiniz. 18/20 Lt Bir saksıda 1/2 M2 bir alanda çok rahat ejder meyvesi pitaya yetiştirebilir, meyvelerini toplayabilirsiniz.