Evde Pitaya yetiştiriciliği

Evde Pitaya yetiştiriciliği Bilgi İletişim ve Sipariş Hattı : Whatsapp 0 532 761 0 761

Evde & balkonda Pitaya ejder meyvesi yetiştiriciliği; Evimde veya balkonumda pitaya yani ejder meyvesi yetiştirebilir miyim? sorunuzun cevabı tatbikî evet!

Sadece Eğer evinizde veya balkonunuzda 1.5*1.5 m genişliğinde yeriniz olması yeterli. Direk güneş görmeyen fakat iyi ışık alan bir yer olursa daha iyi olur. Pitaya ejder meyvesi yetiştirmek için gerekli olan tüm malzemeyi aşağıda sizlere madde madde yazacağım. Ayrıca Pitaya Ejder Meyvesi yetiştiriciliği? yazımızı da bir kez okuyup gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Evde Pitaya Ejder Meyvesi Yetiş mi?
dünyada bir çok insan evinde veya balkonunda pitaya yetiştirmektedir

Evde ejder meyvesi pitaya yetiştirmek için gerekli malzemeler

  • 15/20 LT büyüklüğünde sağlıklı bir saklı
  • bahçe toprağı, dere kumu, çakıl ve torf aynı oranda karıştırılacak
  • 1.5 Metre yüksekliğinde sağlam bir direk
  • Tepesi için çember bu çember da fazla büyük olmamalı, saksının çevresi kadar olsa yeterlidir.
  • 4 adet ejder meyvesi fidanı

Ejder meyvesini sürekli bulunduracağınız yeri seçtin. Daha sonra toprak karışımını aynı oranda karıştırıp, saksıyı doldurun. Direğinizi tam ortasına dikim ve sabitleyin. Çemberi tepeye sabitleyim ve dört tarafına birer tane ejder meyvesi fidanı dikin. Fazla derine dikmeyin, gövdeyi toprak ile temas halinde bırakmayın. Dikim işlemi bittikten sonra bir parmak kalınlığında üstünde çakıl parçası ekleyebilirsiniz. Unutmayın ejder meyvesi yani pitaya kökleri fazla derine inmez ve yüzeyseldir. İlk can suyunuzu verin ve not alın. Bundan sonraki sulamalarınız öyle canınızın istediği zaman değil takvime bağlı olacağından sulamanızı not alın. Ejder meyvesi sulaması ile ilgili makalemize göz atabilirsiniz.

En son olarak baş ucu kitabınız olan ejder meyvesi budama ve bakımı göz atın. Ejder meyvesi evde yetiştiriciliği hakkında akınıza takılan hiç bir açık nokta kalmayacaktır. İç Anadolu ve doğu Anadolu bölgelerinde evde ejder meyvesi yetiştirmek isteyen dostlarımız ise; kireçten ayrıştırılmış su ile günde bir kaç kez yapraklarına fıs fıs yapabilirler. Bu şekilde sunni nemlendirebilir ve verime ciddi katkı sağlayabilirler.

Aklınıza Takılanlar!

Saksıda ejder meyvesi nasıl yetiştirilir? Normal sera ortamından hiç bir farkı yoktur. En önemli husus toprağını kontrol ederek ihtiyaç dahilinde sürekli hafif nemli tutmanızdır.

Ejder Meyvesi saksıda yetişir mi? Evet yetişir, çok da güzel sonuçlar alan kullanıcılarımız var. Şu an meyvesini komşuları ile paylaşan neredeyse yüzlerce meraklı arasında sadece siz eksiksiniz.

Ejder Meyvesi ne kadar sürede meyve verir? Ejder meyvesi ilk yıl meye verir. Ama aklınıza ki ilk yıl kucaklar dolusu ejder meyvesi alacağınız gelmesin. İkinci yıl gözünüzü doyurur, üçüncü yıldan sonra neredeyse komşularla paylaşırsınız.

Ejder meyvesi suyu sever mi? Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Her ne kadar ejder meyvesi tropikal bir meyve olsa da çok suyu sevdiğini kimse söyleyemez. Fazla su kök çürüklüğüne ve mantar hastalıklarına yol açacaktır. Ejder meyvesinde bu sorunlarla karşılaşmamak için toprağını sürekli hafif nemli tutmak en makulüdür.

Değerli okuyucumuz evde ejder meyvesi yani pitaya yetiştiriciliği ile ilgili tüm kaynaklar sitemizde mevcuttur. Yurt için ve yurt dışı kaynakların yanı sıra bir çok üreticinin deneyimleri ile makalelerimiz hazırlanmıştır. Gözümüzden kaçan yada imla hatası olan anlayamadığınız her konuda lütfen bizimle iletişime geçin. Tüm ekibimiz pitaya yetiştiriciliği hakkında sizleri ücretsiz olarak bilgilendirmek için hazır olacaktır.

Pitaya Ejder Meyvesi Bilgi İletişim ve Sipariş Hattı : Whatsapp 0 532 761 0 761

En Çok Okunana Yazılar