Pitaya hastalık ve zararlılar

Pitaya hastalık ve zararlılar Bilgi İletişim ve Sipariş Hattı : Whatsapp 0 532 761 0 761

Pitaya ejder meyvesinin gözlemlenen belli başlı bir hastalığı yoktur. Aynı zamanda tespit edilmiş bir zararlısı da yoktur. Bilgi vermek maksatlı olarak kurulan bir çok sitede verilen bilgilerin neredeyse hepsi anlamsız ve pitaya ejder meyvesi zararlısı ile uzaktan yakından alakası yoktur.

Ejder meyvesi pitaya Sulama hastalıkları

Hemen hemen her konuda üstüne basarak bahsettiğimiz aşırı sulamadan kaynaklanan mantar hastalıkları; Kök çürümesi ihtiyacı kadar su verilecek çözülebilecek bir sorundur. Her hangi bir ilaç kullanmaya gerek yoktur.

Diğer Pitaya hastalık ve zararlıları

Ejder meyvesi pitaya zararlıları : Tropik bir bitki olan kaktüs çeşidi pitaya ejder meyvesi tropik iklim içerisinde var olan yeşil kurt, Salyangoz, Kırmızı Örümcek neredeyse bütün bitkilerde görülmektedir. Ejder meyvesi pitaya için bu zararlılar ile mücadele çok kolay olduğundan zirai ilaç satan herhangi bir yerden temin edeceğiniz bir ilaç, ilk tek uygulama ile sorunu çözeceksiniz. Karınca istilası için hafif kükürtlü su ile fıs fıs yardımıyla da kurtulabilirsiniz.

Pitaya hastalık ve zararlılar
Pitaya hastalık ve zararlılar

Ejder meyvesi yetiştiriciliğinde biraz dikkat ile hastalık ve zararlılardan çok çabuk kurtulabilir, sorunsuz üretime devam edersiniz.

Pitaya hastalık ve zararlılar
Pitaya hastalık ve zararlılar

Sonuç olarak pitaya’nın bir kaktüs gurubu bitkisi olduğunu unutmamak gerekir. Köklerinin yüzeysel olduğunu unutmayalım. Etrafındaki otları çapa değil yolma usulü ile temizleyelim. Su oranını sürekli kontrollü bir şekilde verelim. Gelişim esnasında gözlemlerimizi sürekli not alalım. Pitaya bahçemizi geliştirmek için yeni sürgünleri en gelişmiş dallardan tercih edelim. Yapmanız gereken biraz ilgi, biraz gözlem hepsi bu kadar. 1 dönüm sera için günlük toplamda harcayacağız vakit ortalama 2 saat civarıdır. Dünyanın hiç bir yerinde 2 saat çalışma ile böyle bir kazanç elde etme olasılığı yoktur.

Pitaya Ejder Meyvesi Bilgi İletişim ve Sipariş Hattı : Whatsapp 0 532 761 0 761

En Çok Okunan Yazılar

Pitaya Ejder Meyvesi yetiştiriciliği?
Evde Pitaya Ejder Meyvesi yetiştiriciliği?
Balkonda Pitaya Ejder Meyvesi yetiştiriciliği?

Doku kültürü ile fidan yetiştiriciliği