Balkonda pitaya yetiştiriciliği

Balkonda pitaya yetiştiriciliği & Bilgi İletişim ve Sipariş Hattı : Whatsapp 0 532 761 0 761

Balkonda pitaya yetiştiriciliği ile ilgili bir günde balkonda bende ejder meyvesi pitaya yetiştirebilir miyim? Şeklinde 17 soru geldi, değerli egzotikgarden.com takipçileri daha önce ejder meyvesi pitaya hakkında evde ejder meyvesi yetiştiriciliği hakkındaki yazımızı bu link den takip edebilirsiniz. Sorunun cevabına gelince evet balkonda ejder meyvesi pitaya yetiştirebilirsiniz. Eğer bir sahil kasabasında değilseniz eğer ufak bir kaç ayar yapmanız gerekecek. Balkonda pitaya yetiştiriciliği için ayarlardan öncede lütfen şu sorulara cevap verin.

Balkonda pitaya yetiştiriciliği
Balkonda pitaya yetiştirerenler
  • Balkonumda 2*2 bir kullanılmayan alan var mı? Bir kere pitaya ejder meyvesini dikeceksiniz, bir daha yerinden oynatmayacaksınız. Sürekli yer değişikliğini seven bir kaktüs çeşidi değildir.
  • Balkonum yeterince güneş ışığı alabiliyor mu? Doğu ve güneydoğu ya bakan bir çok balkonda güneş ve ışık problemi oluşmaktadır. Yeterli ısı ve ışık alamayan ejder meyvesi pitaya gelişimi yavaş olur ve meyve alımı zorlaşır.
  • Gün boyu balkonumun ne kadar rüzgarlı oluyor? Çok sert rüzgarların olduğu balkonlarda tozlaşma olmaz, çiçek kendini koruyamaz ve meyve ye bağlaması güçleşir. Hafif rüzgar ve havadar bir alan en idealidir.
  • Gece ve gündüz ısı değişikliği ne kadar oluyor ? Ejder meyvesi pitaya için değil tüm sebze, meyve ve çiçek yetiştiricileri için geçerli temel bir kuraldır, gündüz ile gece arasındaki sıcaklık farkı 8 derecenin üstüne çıkarsa her bitki kendini korumaya alır ve gelişimi ve meyve verimi azalır hatta hiç olmaz.
  • Kurak iklimde yaşıyorsanız ? her gün nasıl nemlendireceğim? Pitaya saksısı kenarına suya doldurulmuş pet şişeler mi koyacağım, her gün sabah akşam fıs fıs mı yapacağım.
  • Nem ve ısı dengesini sağlayamazsam 2*2 veya 2.5*2.5 büyüklüğünde bir mini sera ile sorunu çözebilir miyim? Yada başka nasıl çözümler bulabilirim.
  • En önemli soru pitaya ejder meyvesi yetiştiriciliği bir heves mi? gönül verdiniz mi?

Bu soruları cevapladıktan sonra halen pitaya ejder meyvesini balkonda yetiştirmek istiyorsanız eğer, aklınıza takılan her konuda tüm ekibimiz emrinizde. Pitaya fidanı nerden alınır? başlıklı yazımızı okumanızı ve ejder meyvesi pitaya hakkında sıkça sorular sorulara göz geçirebilirsiniz.

Balkonda pitaya yetiştiriciliği
Balkonda pitaya yetiştiriciliği

Neden Balkonda pitaya yetiştiriciliği!

Ardı arkası kesilmeyen hastalıklar yüzünden yaşam tarzımı da değiştirmeye başladık. Dar alanlarda balkon, teras gibi alanlarda kendimize de bir meşgale arar olduk. Bu sebeplerden dolayı son yıllarda ülkemizde de başlayan Balkonda pitaya yetiştiriciliği ejder meyvesinin ülkemizde fiyatının pahalı olması ve gelir seviyesinin düşük olmasından dolayı daha çok ilgi görmektedir. Temelde kaktüs bakımından çok da farklı olmayan ejder meyvesi çok rahat bir şekilde balkonda yetiştirilmektedir.

Pitaya Ejder Meyvesi Bilgi İletişim ve Sipariş Hattı : Whatsapp 0 532 761 0 761

En Çok Okunan Yazılar

Pitaya Ejder Meyvesi yetiştiriciliği?
Evde Pitaya Ejder Meyvesi yetiştiriciliği?
Balkonda Pitaya Ejder Meyvesi yetiştiriciliği?

Tarım Orman Bakanlığından da ayrıca bilgi alabilirsiniz