Özgürlük için bir adım at!

Bit Coin çılgınlığı bütün dünyada aldı başını gidiyor, Elle tutulamayan merkezi olmayan bir çok sanal para birimi. Her geçen gün artan risk iştahı da coin piyasasına sürekli yeni yatırımcıların gelmesini sağlıyor. Kapanan Coin borsaları hesap sorulamaz olması, bir çoğunun sadece tabela şirketinden ibaret olması vs, yatırımcıları uykusuz bırakmaya yetiyor. Gel gör ki deminde söylediğimiz risk iştahı bu piyasadan insanların uzaklaşmasını sağlamıyor.

Bu kapsamda aynı korkulu rüyaları gören ekibimiz tarafından kendi eko sistemimizi oluşturmak istedik. Sanal değil gerçek ortamda, yatırım yapılabilir, elle tutulur ve istediğiniz an teslim alabileceğiniz, kendi sosyal medyanızdan satabileceğiniz veya hediye edebileceğiniz Fidan projemizi geliştirmeye başladık.

Proje kapsamında ilk önce 50.000 ( elli bin) meyve fidanı tohumu ektik. Susuz, gübresiz ve gelişiminin hiç bir aşamasında ilaç kullanmada 30.000 fidan yetiştirdik. ( tohum aşamasından aşılanmasına kadar hiç bir aşamasında su verilmediği için gelişimini tamamlamayan fidanları aşıya almadık) Elde edilen fidanların Kök budamaları, şekil budamaları yapılarak tekrar dikimi yapıldı, 2 yaşını doldurması beklendi. Yaş sayımı aşılanmaları tamamlandıktan sonra hesaplanmaya başlandı. Yıl içerisinde ihtiyaç duyabileceği gereksinimleri karşılaması için 2 yıl havuzlarda dinlendirilen, ısıl işlemden geçirilmiş solucan gübresi takviyesi yapıldı. Plant Bio Nano Teknoloji bünyesine katıldı.

Burada Temel gayemiz Saydam, yasal aynı zamanda ölçeklenebilir bir platform yani kısacası fidan borsası oluşturarak, daha etkin ve sürdürülebilir gerçek bir platformu sağlam zemin üstüne oturmak için yola çıktık.

projenin birinci ayağı olan fidan yetiştirmek ve hazırlamak tamamlandı. Bundan sonra fidan borsasının oluşturulması, basın bültenleri, tanıtım toplantıları, fidanlığımıza düzenleyeceğimiz tanıtım gezileri ve etkinlikler olacaktır. Projenin üçüncü ayağı olan halka arz ve dağıtım ile faaliyete geçecektir.

Proje kapsamında ; Ziraat mühendislerimiz öncülüğünde yatırıp yapmış fakat fidanlarını teslim almamış olan tüm kullanıcılarımızın bir yıl boyunca fidanlarına ücretsiz bakım yapılacaktır.